Samochód jest marzeniem praktycznie każdego człowieka, tutaj bez względu na płeć każdy chciałby mieć nowe auto wprost z salonu samochodowego. Niestety w realiach naszego kraju, bardzo nieliczna grupa ludzi jest w stanie pozwolić sobie na zakup samochodu nowego a jeszcze mniejszy odsetek ten nowy samochód może zakupić za gotówkę.

W takich przypadkach zazwyczaj jest niezbędny nam kredyt samochodowy, które obecnie wiele banków oferuje na atrakcyjnych warunkach a co za tym idzie mniej zapłacimy w przypadku zaciągnięcia takiego zobowiązania. Kredyt samochodowy jak sama nazwa wskazuje jest kredytem celowym na zakup pojazdu. Nawet jeżeli kredyty są na bardzo atrakcyjnych warunkach, to jednak nie możemy liczyć, że będą to kredyty bez zdolności kredytowej. Nawet jeżeli procedura jest uproszczona, to bank i tak weryfikuje bazy finansowe i gospodarcze.

Wybór samochodu

Opcji tutaj posiadamy bardzo wiele, samochody mogą być zarówno nowe jak i używane, kupowane tak w kraju jak i sprowadzane, więc jak widać właściwie dla każdego znajdzie się atrakcyjna oferta w banku. Oczywiście w związku z dużą konkurencją pomiędzy bankami, warto przed zakupem zrobić sobie porównanie kredytów samochodowych i wybrać ten najlepszy. Przykładowo takie porównanie znajdziecie na tej stronie, dzięki temu w wygodny sposób zobaczycie jakie oferty mają banki, w jakiej wysokości oprocentowanie oraz ile należy mieć wkładu własnego. Zazwyczaj już standardem jest to że  banki nie wymagają od nas wkładu własnego, jednak może jeszcze się zdarzyć, zwłaszcza w sytuacji kiedy nasza zdolność kredytowa jest na styku że bank zażąda od nas dodatkowego zabezpieczenia lub podniesie nam wymagany wkład własny.

Wkład własny to jest jedno. Drugim zabezpieczeniem jest wpis właściciela do dowodu rejestracyjnego. W takie sytuacji nie jesteśmy w stanie sprzedać samochodu. Jest to wystarczające zabezpieczenie dla banku. Jednak samochód jest ryzykownym zastawem. Zawsze może być ukradziony czy też zniszczony w wypadku.

Close