Kupno samochodu – kredyt bez zdolności kredytowej

Najprostszym sposobem na zakup samochodu jest posiadanie gotówki. Jednak czy jest on najlepszy, to już sprawa dyskusyjna. Zwłaszcza, że większość biznesmenów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że koszty kapitału własnego zazwyczaj są o wiele większe niż kapitału pożyczonego. Zapewne większość tych prawd nie dotyczy przeciętnego Kowalskiego, jednak można odnieść wrażenie, że i tak wiele osób korzysta z kredytów. Tyle, że jednak są to kredyty wymuszone możliwościami finansowymi a nie konkretnym planem zarabiania pieniędzy z posiadania wolnej gotówki.

Kredyty samochodowe w naszym kraju posiadają bardzo szeroką ofertę. Skredytować możemy auta nowe i używane nawet do 20 lat. Wiek kredytowanie liczy się razem z wiekiem samochodu. Oczywiście nie ma co liczyć na kredyt bez zdolności kredytowej. Nawet najtańszy samochód, jeżeli nie będziemy mieli zdolności kredytowej nie będzie naszą własnością.

Czyli jeśli bank jest skłonny udzielić kredytu na 7 lat, to możemy w ten sposób skredytować 13 letni samochód. Chociaż akurat w ostatnim czasie ceny samochodów używany bardzo spadły i trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację, że bank zechce tak bardzo zaryzykować, no chyba, że planuje przekształcenie tego samochodu w zabytek na wypadek braku spłaty kredytu. Kredyt samochodowy może otrzymać praktycznie każdy, kto chce. Sprawdź kredyt samochodowy bez bik.

Wymagania do kredytu

Wymagania są bardzo podobne jak w przypadku każdego innego kredytu, tyle, że jeżeli chodzi o kredyty samochodowe to bardzo często jest możliwość otrzymania kredytu na oświadczenie. Jest to o tyle korzystne, że nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń a jedynie nasze oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Bank samodzielnie sobie weryfikuje podane przez nas dane, zazwyczaj na podstawie telefonu do pracodawcy. Takiego rodzaju kredyty są bardzo popularne w systemach ratalnej sprzedaży w dużych sieciach handlowych, gdzie zakupy do kilku tysięcy złotych dokonywane są praktycznie bez żadnych formalności, jednak kredyt bez zdolności kredytowej nie jest możliwy. Banki tak czy owak nas weryfikuję.

Close