W niniejszym artykule zajmiemy się kredytami na dowolny cel konsumpcyjny. W przypadku wielu ofert kredytowych czy też pożyczkowych mamy do czynienia z naprzemiennym używaniem słów kredyt i pożyczka. W takim wypadku możemy mieć do czynienia z nie do końca dobrym wyborem nazwy. Chodzi tu o to, iż w niektórych przypadkach kredyty na dowolny cel konsumpcyjny utożsamiamy z pożyczkami na dowolny cel. Jednak w przypadku pożyczki na dowolny cel mamy na myśli dosłownie dowolny cel. Ni musimy podawać takowego celu instytucji kredytującej.

W przypadku kredytów na dowolny cel konsumpcyjny również mamy do czynienia z możliwością wydania pieniędzy pożyczonych od banku na dowolny cel z tym, że musi to być właśnie cel konsumpcyjny. Oznacza to, iż nie możemy przeznaczyć takowych pieniędzy na przykład na prowadzenie działalności gospodarczej. W innym wypadku możemy ponieść konsekwencje zapisane w danej umowie kredytowej. Może to być na przykład konieczność natychmiastowego zwrotu całości pożyczonej kwoty pieniędzy.

Sprawdź – https://www.habza.com.pl/

Czy zawsze warto brać kredyt na dowolny cel?

Kredyt na dowolny cel nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Często kredyty na konkretny cel są o wiele lepiej oprocentowane. Koszty takiego kredytu są znacznie mniejsze, więc gdy trzeba obliczyć zdolność kredytową to przy takim samym dochodzie mamy ją wyższą. Przykładem takiego kredytu celowego są kredyty na zakup pieca czy też kredyty inwestycyjne dla rolników. Podobnie swego czasu było z kredytami na zakup mieszkania, gdzie część odsetek była płacona przez skarb państwa. Tak więc w takich sytuacjach zdecydowanie bardziej będzie opłacalne zaciąganie kredytów na konkretny cel. Duże znaczenie dla kosztów kredytu ma forma zabezpieczenia. Jeżeli decydujemy się na zakup mieszkania, to wówczas zaciągamy kredyt hipoteczny. Bank wpisuje zabezpieczenie na naszą księgę wieczystą i jest zabezpieczony. Dzięki tak dużemu zabezpieczeniu, długiemu terminowi bank może zaoferować znacznie niższe oprocentowanie takiego kredytu.

Close