Jednym ze sposobów na uniknięcie problemów ze spłatą posiadanych zobowiązań zwłaszcza, gdy mamy ich kilka jest tak zwana konsolidacja zadłużenia. W takim wypadku zaciągamy jeden kredyt przy udziale, którego spłacamy wszystkie posiadane obecnie zobowiązania w całości. Spłata wszystkich zobowiązań i to w całości jest jednym z warunków koniecznych do uzyskania takowego kredytu konsolidacyjnego. Jest on podobny do kredytów na refinansowanie z tym, że w tym przypadku zastępujemy jednym kredytem kilka mniejszych zobowiązań. Takie kredyty konsolidacyjne bardzo często pomagają w wyjściu na prostą.

Lepsze warunki, dłuższa spłata

Dzięki aktualnym, lepszym warunkom kredytowania oraz wydłużeniu okresu spłaty zaciąganego zobowiązania możemy uzyskać miesięczną ratę nowego kredytu niższą o kilkanaście procent w stosunku do sumy rat kredytów i tym podobnych zobowiązań spłacanych przed konsolidacją. Jest to, zatem znakomity sposób na uniknięcie kłopotów ze spłatą kilku kredytów jak i na obniżenie raty, a co za tym idzie oszczędnościami. Jeżeli chodzi o dostępność to z podobnymi kredytami możemy się spotkać w wielu bankach działających na naszym rynku kredytowym. Kredyty konsolidacyjne mają tą zaletę, że dzięki nim możemy spłacać tylko jedną ratę zamiast kilku. Oczywiście nie powinniśmy, kiedy już bank nam skonsoliduje kredyty zaciągać kolejnych kredytów.

Kredyty konsolidacyjne są zabezpieczane zazwyczaj hipoteką na naszym mieszkaniu. Często jest tak, że bez odpowiedniego zabezpieczenia nie uda nam się dostać takiego kredytu. Zwłaszcza jeżeli nasze zadłużenie jest duże. Z drugiej strony, taki sposób jest dobrą metodą na uwolnienie się z długów. Wiele osób wpada w pętle złudzenia i póki jeszcze są w stanie regulować swoje zobowiązania na bieżąco i nie mają negatywnej historii w bazach to czas najwyższy na próbę konsolidowanie kredytu. Jeżeli trafimy już do baz, wówczas nasza sytuacja będzie coraz gorsza i będzie nam spadała możliwość konsolidacji kredytu.

Close