Jeżeli wpadłeś w pętlę zadłużenia i nie dajesz już rady regulować swoich bieżących wydatków, lub przychodzi Tobie to z wielkim trudem warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. Z całą pewnością dla wielu ludzi kredyty konsolidacyjne są idealnym sposobem na wyjście z problemów finansowych. Dzisiaj zastanowimy się skąd się biorą te problemy, co na nie wpływa i jak można ich uniknąć.

Życie ponad stan

Ludzie uwielbiają zakupy, kupują na każdym kroku. Pól biedy, jeżeli wydajemy pieniądze, które posiadamy w portfelu. Wówczas nie ponosimy konsekwencji takich zakupów. Jednak w sytuacji, kiedy zadłużamy się, aby kupić nam rzecz, której w dodatku nie potrzebujemy to w dłuższej perspektywie czasu może się to kazać ryzykowne i niebezpieczne. To właśnie kupowanie na kredyt, zadłużanie kart kredytowych często jest powodem tego, że ludzie zaczynają wpadać w spiralę zadłużenia. Często wyjście z takiej spirali bez gwałtownych działań nie jest wręcz możliwe. Jeżeli szukacie sposobu na to, aby jakoś się uwolnić to warto sprawdzić co mogą zaoferować kredyty konsolidacyjne.

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli już mamy problem z bieżącym regulowaniem rat za zakupy czy też karty kredytowe, zdecydowanie powinniśmy przemyśleć konsolidacje naszych zadłużeń. Na czym to polega? Jeden bank zbiera wszystkie nasze zadłużenia i je spłaca. Równocześnie wydłuża nam okres kredytowania, co powoduje, że mamy do płacenia niższą ratę. Często również oprocentowanie takiego kredytu konsolidacyjnego jest dość atrakcyjne. Wynika to z tego faktu, że przeważnie bank zażąda od nas zabezpieczenia kredytu hipoteką na naszym mieszkaniu. To daje większą pewność dla banku, że odzyska swoje pieniądze a dzięki temu może nam pożyczyć na lepszych warunkach. W takiej sytuacji oczywiście powinniśmy się już wystrzegać zaciągania kolejnych pożyczek czy brania kolejnych kart kredytowych. Jedyne na czym powinniśmy się skupić to wychodzenie z długów i unikaniu wpadanie w kolejne spirale zadłużenia.

Close